IATA Mesajları için dönüştürü sistemler

Neden bir dönüştürücüye ihtiyaç var ?

Havacılıkla ilgilenen hemen hemen herkes PNL, ADL gibi mesajlara aşinadır. Basit gibi görünen ve aslında pek çok inceliği olan bu mesajları doğru bir şekilde üretmek için elinizde hazır bir sistem yoksa ciddi vakit kaybetmeniz muhtemeldir.
Bir bilgisayar yazılımının yardımı ile elinizdeki her türlü datayı hatasız bir şekilde IATA mesajlarına dönüştürebilir ve zamandan/iş gücünden tasarruf edebilirsiniz.

Ne tür dönüştürücüler var ?

Elinizdeki datanın ihtiyaç duyulan verileri içermesi yeterli. Excel gibi herkes tarafından kullanılan formatlar için dönüştürücülerimiz zaten hazır. Eğer datanız, size özel bir formatta ise gerekli çalışmayı en kısa sürede yapıyoruz ve dönüştürücünüzü size açıyoruz.

Excel'den PNL e dönüştürebiliyorsunuz, peki ya tersi ?

Size PNL formatında gelen bir veriyi Excel'e dönüştürebilmek büyük kolaylık olurdu değil mi ?
Tabii ki bu da mümkün.

Kimler için gerekli ?

Havayolları ile birlikte çalışıyorsanız PNL/ADL dönüştürücülelerine sahip olmak büyük bir avantajdır. Örneğin, charter operasyonları olan turizm acenteleri, sattığı biletleri havayollarına PNL formatında göndermek isteyecektir. Eğer kullandığı turizm yazılımı, PNL formatında veri sağlayamıyorsa PNL üretimi ciddi bir vakit tuzağı olarak karşınıza çıkar.

PNL'i ürettim. Bunu havayoluna nasıl göndereceğim ?

Bu sorunun cevabı, sizin ikili anlaşmalarınıza bağlıdır.
E-Mail atabilir, FTP ile ortak bir klasöre upload edebilir, Sita mesajı gönderebilir veya size verilen bir WebServis aracılığıyla havayoluna iletebilirsiniz. Bu konularda da size yardımcı olabiliriz.
  Ana Sayfa   |   İletişim   |   Referanslarımız
© 2012 Bustron Bilişim ve Elektronik