PLUSynchronizer - Marketler için otomatik PLU yükleyicisi

PLU Nedir ?

PLU, ingilizce Price Look-Up kelimelerinin başharflerinden meydana gelen bir kısaltmadır. Bazen PLU kodu veya PLU numarası şeklinde de ifade edildiği olur. Marketlerde ve perakende satış yapan işyerlerinde ürün stoklarının daha kolay ve doğru olarak takip edilmesi gereksinimi ile ortaya çıkmıştır.

Teraziler nasıl çalışır ?

Günümüzde kullandığımız modern elektronik terazilerin ürün isimlerini ve fiyatlarını saklayabildikleri hafızaları vardır. Bir ürün tartıldığında, ürünün adı ve fiyatı bu hafızadan okunur, tartılan ürünün ağırlığı ile çarpılır ve tartı etiketi hazırlanır.
Teraziler, her bir ürünü saklamak için PLU kodundan faydalanırlar.

Neden önemlidir ?

Marketlerde PLU kodlarının ve ürün fiyatlarının doğru biçimde teraziye yüklenmesi büyük önem taşır.
Aksi taktirde tartıda hesaplanan fiyat ile müşterinizden yaptığınız tahsilat birbirini tutmayacak ve müşteri memnuniyetsizliği oluşacaktır. Yaşanacak olan tatsız durum her ne kadar teknik bir sorun olsa da müşterilerinize izahı çok zordur.

Çözüm PLUSynchronizer !

PLUSynchronizer, ürün isimlerini, belirlediğiniz PLU kodlarını ve fiyatlarını market sisteminizden otomatik olarak okur ve terazilerinize gönderir. Siz fiyatı güncellersiniz ve teraziler için endişelenmezsiniz. Yeni fiyat, tüm terazilerinize otomatik olarak yüklenir.

Ekran Görüntüleri

Birden fazla terazim var. Ne yapacağım ?

Sorun değil, sisteme istediğiniz kadar terazi tanıtabilirsiniz.
Hepsi otomatik olarak senkronize olacaktır.

Programımız, CAS LP-1.6 standartı ile uyumlu tüm terazilerde çalışabilir.

Entegrasyon

PLU Synchronizer, farklı veritabanlarına bağlanabilir ve güncel verileri alabilir. Bu özelliği ile pek çok sisteme entegre olabilir.
Kendi ürünümüz olan MarketiAla Barkodlu Satış programı ile de tam entegredir.

  Ana Sayfa   |   İletişim   |   Referanslarımız
© 2012 Bustron Bilişim ve Elektronik