Süreç Takip ve Kurumsal Bellek Sistemi

Neden ihtiyacınız var ?

Her gün gelen telefonlar, e-postalar, müşteri talepleri.. Günden güne takibi zor bir hale geliyor değil mi ?
Zaman zaman unuttuklarınız da mutlaka oluyordur.

Yapılanlar, yapılacaklar, beklenenler sorumluluk ve yetkilerine göre farklı farklı insanların zihinlerinde depolanıyor. Bir çalışanınızın yokluğu durumunda iş süreçleriniz ciddi anlamda aksamaya başlıyor ve memnuniyetsiz bir müşteri kitlesi doğuyor.

Sizce de artık yaptığımız işleri e-postaların dışında başka bir platforma taşımanın zamanı gelmedi mi ?
Gelin tüm süreçlerinizi zihinlerden alalım ve bir bilgisayar sistemine taşıyalım. Şirket içi/dışı süreçlerinizi bilgisayar takip etsin, gerektiği durumlarda sizi uyarsın, bilgilendirsin.
Siz de aksayan noktaları rahatlıkla bularak işletmenizin verimliliğini arttırın.

Örnek bir iş akış planı

Örnek Senaryo:
Gelen bir talebin öncelikle şef pozisyonundaki bir yetkili tarafından onaylanması isteniyor. Şef onaylamazsa dosya kapatılacak.

Eğer şef talebi onaylarsa, onaylanan talep e-posta yoluyla departman müdürüne gönderilecek. Hemen ardından sipariş faksı hazırlanacak ve daha önceden belirlenen tedarikçiye faks yoluyla gönderilecek.
Tedarikçinin telefonu arandığında faks sinyali gelmezse veya telefon meşgul ise, 15 dk beklenecek ve gönderim tekrar denenecek.
Faks iletildiğinde görev tamamlanacak.


Yukarıda özetlemiş olduğumuz iş senaryosunun uygulanmış hali basitçe aşağıdaki gibidir.

Farklı iş akışları

Doğal olarak işletmenizde farklı kuralları olan pek çok işiniz var. Bu nedenle sistem farklı farklı iş akışlarını çalıştırmanıza izin verir.

Telefon ile Arayabilir

Sistem, gerekli olduğu zamanlarda ilgilileri telefon ile arayabilir. Okunan bir anonsun ardından bir tuşa basılmasını bekleyerek onay isteyebilir.

Faks Gönderebilir

Sistem, otomatik faks gönderebilir. Gönderilecek olan faks, daha önceden belirlenen sabit bir içerik olabileceği gibi anlık olarak üretilerek de gönderilebilir.

SMS Gönderebilir

Sistem, cep telefonlarına otomatik SMS(kısa mesaj) gönderebilir. Gönderilecek olan SMS metni, daha önceden belirlenen sabit bir içerik olabileceği gibi anlık olarak üretilerek de gönderilebilir.

Bilgi İşlem Departmanınız bunu çok sevecek

Bilgi işlem departmanınızın düzenli olarak yapmak zorunda kaldığı bazı rutin işleri sistemimize süreç olarak tanımlayabilirsiniz. Böylece onlar da angarya işlerden kurtulup esas konularına daha verimli bir şekilde odaklanabilirler.

Sistem, varsayılan olarak aşağıdaki bileşenler ile birlikte gelir. Gerekirse ilave bileşenler de eklenebilir.

Disk Space Control Sistem belirli periyodlarla sunucularınızın disklerinde ne kadar yer kaldığını kontrol edebilir. Boş alan belirli bir limitin altına indiğinde sizin belirleyeceğiniz görevleri işletebilir.

CPU Utilisation : CPU kullanımı, belirlediğiniz limitin üzerine çıkar ve belirli bir süre boyunca bu limitin altına hiç inmezse haberdar olabilirsiniz. Örneğin; Web sunucunuzdaki CPU kullanımı %90 ın üzerine çıktığında ve 1 dk boyunca hiç inmediğinde birşeyler ters gidiyor demektir. Sistem sizi telefon ile arayarak haberdar edebilir veya size e-posta/SMS gönderebilir.

Oracle Health Check : Oracle veritabanınızı da 7/24 gözlemleyebilirsiniz.
Veritabanının bağlantı kabul etmemesi, paketlerin veya prosedürlerin bozulması, açık cursor sayısının belirlediğiniz eşik değerinin üzerine çıkması gibi durumlarda haberdar olabilirsiniz.

Memory Check Sistem, sunucularınızın fiziksel belleğini ve pagefile kullanım oranını izleyebilir.

Web Sever Check Sistem, web sunucularınıza belirli periyodlarda http talepleri gönderebilir. Sunucularınızdan cevap alınamaması durumunda sizi haberdar eder veya belirlediğiniz bir aksiyonu gerçekleştirir.

SNMP Sistem, SNMP protokolünü destekleyen router, modem, load balancer gibi network cihazlarını ve sunucuları kontrol altında tutabilir. Desteklenen SNMP özelliklerine bağlı olarak, yüzlerce farklı sistem özelliğini izleyebilir ve gerekli durumlarda haberdar olabilirsiniz.

Kuruluşumuz bünyesinde geliştirdiğimiz özel yazılımlar ne olacak ?

Sistem her türlü veritabanına entegre olabilir. Size özel süreçler ve bileşenler için birlikte çalışabilir ve işletmenizin verimini arttırabiliriz.

Kurumsal Bellek

Müşterinizin talebi üzerine bir aksiyon aldınız ve talep kapandı. Üzerinden aylar geçtiğinde yapılan işi, alınan aksiyonları kim hatırlıyor ? Gerektiği zaman bir sürü maili incelemeniz ve neyi neden yaptığınızı tekrar anlamanız gerekiyor.
Süreç takip sistemiyle birlikte tüm aksiyonlarınız e-postalarda değil veritabanında saklanacak.
Gerektiğinde kolaylıkla ulaşabileceksiniz ve raporlayabileceksiniz.

  Ana Sayfa   |   İletişim   |   Referanslarımız
© 2012 Bustron Bilişim ve Elektronik